TÜRKİYE GİRİŞİMCİ BULUŞMASI 2022

TÜRKİYE GİRİŞİMCİ BULUŞMASI 2022

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) tarafından, TÜGVA işbirliği, KOSGEB desteği ile gerçekleştirilen “Türkiye Girişimci Buluşması” sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video mesajla katıldığı etkinlikte alanında uzman isimler birçok farklı başlıkta girişimciliği masaya yatırdı. 9. GİV Girişimcilik Ödülleri ise 26 Kasım akşamı gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. 10 kategoride 14 ödül dağıtılırken, Proje Fikir Ödülleri ve İş Planı Ödülleri kapsamında girişimci gençlere toplam 400 bin TL değerinde ödül verildi.

Türkiye Girişimci Buluşması ve 9. GİV Girişimcilik Ödülleri 25-26 Kasım tarihlerinde İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. "Fikirden Girişime" sloganıyla hayata geçirilen buluşmada paneller, B2B görüşmeler gerçekleştirilirken, iş ve sanayi dünyasından temsilciler, akademisyenler, kamu kurum yetkilileri girişimcilerle bir araya geldi.

2 gün boyunca süren panellerde girişimcilik farklı başlıklarda masaya yatırıldı

Moderatörlüğünü Bengü Türk TV Teknoloji ve Gelecek Programı Yapımcısı ve Moderatörü Şenol Vatansever’in yaptığı ilk panelde Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi, Multiversera Teknoloji Yatırımları YKÜ Avukat Sefa Karcıoğlu ve Blokzincir ve Kripto Varlık Derneği Başkanı Avukat Oğuz Evren Kılıç, “Metaverse’te İş ve Girişimcilik Fırsatları”nı ele aldı.  “Finansal Teknolojileri Alanında Gelecek Trendleri” başlıklı ikinci panelde ise Ziraat Katılım Dijital Bankacılık ve Kanal Yönetimi Başkanı Sinan Kadıoğlu, Macellan İleri Teknoloji CEO’su Göktürk Yetim ve Fonangels Finansal Teknolojiler Yöneticisi Ömer Yurttaş, moderatör Site Lojistik Kurucusu Erdal Kılıç’ın sorularını yanıtladı. Birinci günün son oturumunda Kadir Gurbetçi moderatörlüğünde, E-Mobilite Derneği Başkanı ve Full Charger YKB Osman Ataman, MÜSİAD Enerji Ve Çevre Sektör Kurulu Başkanı Altuğ Karataş ve Armelsan Yönetim Kurulu Başkanı Yetkin Karakaş “Enerji Kaynakları, Kullanım Modelleri ve İklim Etkisi” ile görüşlerini paylaştı.

 

Buluşmanın ikinci günü “Girişimcilik Sohbetleri” başlıklı panel ile başladı. Egirişim Kurucusu Hilmi Öğütcü moderatörlüğünde gerçekleşen panelde Titra Teknoloji Kurucu Ortağı M. Selman Dönmez ve Çınar Bez Çanta Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Zorlu girişimciler yol gösterecek önemli konulara değindi. SSB Kalite Test Ve Sertifikasyon Daire Başkanı Bilal Aktaş, Saha İstanbul Kümelenmesi Genel Sekreteri İlhami Keleş, Ssteak Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Emre, SSB Hareket Destek Grup Başkanı Yüksel Ünal ve Ecemtag Kontrol Teknolojileri Genel Müdürü Yasin Yılmaz “Savunma Sanayi Alanında Türkiye'nin Lider Rolü ve Girişimcilik Ekosistemi”ni ele aldı. Baharsun Enerji Tarım Hayvancılık A.Ş Genel Müdürü Fahrettin Aksakal’ın sorularını yönelttiği günün üçüncü panelinde Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı İbrahim Yumaklı, Engin Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Seyda Ertuğ ve Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Gökhan Özertan “Gıda Güvenliği ve Katma Değerli Tarım Uygulamaları”nı masaya yatırdı. Fonangels Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Kuş, Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu ve Ziraat Katılım Perakende Bankacılık Grup Başkanı Mustafa Kürşad Çetin, Entertech İstanbul Teknokent Genel Müdürü Muhammet Kasapoğlu moderatörlüğünde “Girişimcilere Teşvik, Fon Ve Desteklere Erişim Araçları” hakkında görüşlerini paylaştı.

Scroll to Top